Rein Raud "Päikesekiri"

Läbi müüdud
Läbi müüdud

Eesti jõunaine Lily Ojamaa on koos tsirkusetrupiga ringreisil mööda Tsaari-Venemaad, kuid revolutsioon paiskab riigi kaosesse ning kodusõja keerises on ta sunnitud põgenema kõigepealt Hiinasse ja sealt edasi Jaapanisse. Samal ajal alustab sealt vastassuunas kulgevat teekonda harrastuslingvist Nitta Tsuneo, auväärse samurai-suguvõsa järeltulija ja shintō preestri poeg, kes ametlikult siirdub Venemaale otsima sõjas kaduma läinud venna hauda, aga tegelikult tahab lahendada saladust, mis viib teda veel palju kaugemale…

”Päikesekirja” tegevus ulatub Euraasia mõlemasse otsa ja põimib omavahel nii üksikute inimeste kui tervete rahvaste saatusi.

Tõeliselt meisterlik romaan, milles ilmutab end nii ajalooline panoraam, kaasahaarav seiklus kui filosoofiline sügavus. Eesti ja Jaapani vahel eksisteerib kummaline side ja see intuitiivne arusaam süveneb raamatut lugedes veelgi. “Päikesekiri” on romaan, mida loetakse ka aastate pärast.
— Valdur Mikita, kirjanik

Nii mõnigi selle raamatu peatükk meenutab mulle väga paljus mu oma kogemusi ja tegemisi Jaapanis ja sumō-maailmas. Soovitan kindlasti kõigile!
— Baruto/Kaido Höövelson, endine sumō-meister

Kõvakaaneline raamat, 404 lehekülge.