Shandana Minhas "Kaks poissi, üks karu ja pöörane seiklus"

Tähelepanu! Valmis olla! Seiklus alga!

12-aastase Changezi ja tema noorema venna Timmy pöörane seiklus algab sel päeval, kui vanemad otsustavad lastega rahvusparki matkama minna. Hingoli rahvuspargis asub Lõuna-Aasia kõige suurem mudavulkaan ja just seda nad vaatama lähevadki.

Ent oh seda üllatust! – järgmisel hommikul ärkavad vennad üles ja ei ole telkimisplatsil enam ei poiste vanemaid ega ühtki teist täiskasvanut. Maa väriseb ja mudavulkaan mulksub ja poistel tuleb ellujäämise nimel pikk teekond ette võtta.

Päris üksi vennad oma teekonda ette ei võta – neile tulevad appi üks väike linnuke ja üks suur karu. Seiklused viivad vennad nii dinosauruste, lohede kui ka Ameerika sõdurite juurde. Tõsielu kohtub lennuka fantaasiaga, nii et raamatus tulevad ette niihästi luuletavad kitsed kui ka Pakistani laste igapäevaelu ehk näiteks koolikatusel valvavad snaiprid. Lisaks hoogsale ja vaimukale seiklusloole kõneleb see raamat ka kahe venna sõprusest ja kokkuhoidmisest läbi mis tahes raskuste.

Raamatu “Kaks poissi, üks karu ja pöörane seiklus” tegevustik on ühelt poolt tugevalt kinni kaasaegses Pakistani ühiskonnas ja teiselt poolt fantaasiamaailmas. See on esimene Pakistani autori eesti keelde tõlgitud lasteraamat.

Raamatu katkend on ka 6. klassi kirjanduse õpikus “Ilmas ilma”, seal küll pealkirja all “Ellujäämisjuhised eksinutele”.

Tõlkinud Hanneleele Kaldmaa. 

Pehmekaaneline raamat, 174 lehekülge.

Lisa ostukorvi12 €