Jean-Claude Mourlevat "Siluett"

Tagasihoidlik pereema Pauline avastab, et tema lemmiknäitleja tuleb tema kodukanti filmivõtetele. Ta leiab lehest kuulutuse ja otsustab kandideerida episoodilisse rolli, “siluetiks”. Härra Duci elupäevad on otsa saamas ja tal on üksainuke soov: otsida üles inimesed, kellele ta kunagi on halba teinud, ja neilt andestust paluda. Neljateistkümne-aastasele Guillaume’ile meenub bussiga suvelaagrisse sõites, et ta on kassi tuppa kinni jätnud. Ta peab kindlasti tagasi minema. Mis on saatusel varuks neile kangelastele, kellel on vaid head kavatsused?

Kümme väga erinevat lugu, mille lõpp rabab alati nagu välk selgest taevast. Jean-Claude Mourlevat kirjeldab musta huumori ja puhta rõõmu kaudu inimsaatuse absurdsust ja meie püüdluste tühisust.

Jean-Claude Mourlevat (s 1952) on üks silmapaistvamaid prantsuse lastekirjanikke. Tema sulest on ilmunud üle kahekümne raamatu, teda on tunnustatud prestiižika Prix Sorcières auhinnaga ja nomineeritud H. C. Anderseni preemiale. Eesti keeles on varem ilmunud tema noorteraamat “Ookeani kutse” (Paabeli Torn 2014).
Mourlevat on Astrid Lindgreni Mälestusauhinna 2021 laureaat.

Tõlkinud Indrek Koff.

Pehmekaaneline raamat, 144 lehekülge
Lisa ostukorvi12 €