Stefano Massini "Lehman Brothers"

Lisa ostukorvi27 €

Stefano Massini näidendi keskmes on kolm venda – Hajum, Mendel ja Maier Lehmann, kes 19. sajandi keskel üksteise järel Saksamaalt Ameerikasse rändavad ning seal äri ajama hakkavad. Uuel kodumaal saavad nende nimedeks Henry, Emanuel ja Mayer Lehman. 1850. aastal rajavad nad ettevõtte Lehman Brothers.

Eepiline teos jälgib vendade Lehmanite karjääri, juudi traditsioone austavat pereelu ning panga käekäiku läbi pooleteise sajandi, taustal ameerikaliku kapitalistliku majanduse ülesehitus ja õitseng.

Lehman Brothers Holdings Inc kujunes globaalse haardega finantsettevõtteks, suuruselt neljandaks pangaks Ameerikas. 2008. aastal läks Lehman Brothers pankrotti, seda peetakse järgnenud ülemaailmse majanduskriisi üheks peamiseks vallandajaks.

Teatrilavale jõudis teos esmakordselt 2013. aastal prantsuskeelses tõlkes Prantsusmaal., seejärel Itaalias Milanos. 2018. aastal järgnes esietendus Londonis ja 2020. jõudis näidend ka Broadwayle. 9.septembril 2020 esietendus „Lehman Brothers“ ka Eesti Draamateatris, kus sellest lavastusest on saanud nii publiku kui kriitikute lemmik.

Lehman Brothersi“ tõlkija Margus Alver pälvis selle tõlke eest 2021. aastal Eesti Teatriliidu Aleksander Kurtna nimelise tõlkeauhinna.

Kõvakaaneline raamat, 424 lehekülge.