Steven Millhauser "Noaloopija ja teisi novelle"

Kaksteist novelli Steven Millhauserilt kannavad meid kaugele eemale argisest maailmast, vaid unenägudes kogetud tegelikkusesse. “Lendavates vaipades” heidame pilgu alla taevastest kõrgustest, et sukelduda siis hämaratesse maa-alustesse käikudesse loos “Allpool meie linna keldreid”. “Paradise Parkis” antakse meile võimalus külastada suurejoonelise lõbustuspargi ohjeldamatuid ohtlikke atraktsioone ja “Konsortsiumi unistuses” ei jää palju puudu enneolematult uhke kaubamaja pakutavatest lõbustustest sõltuvusse sattumisest.

Viies meid kaasa piiramatu kujutlusvõime loodud vaimustavatesse visioonidesse, uurivad novellid ka neid toitvaid tumedaid, pinna alla jäävaid kirgi ja ihalusi. Millhauser meelitab meid nii nagu noaloopija raamatu avaloos veel avastamata müsteeriumite maailma, kus me langeme tema meelierutava kunsti lummusesse.

Steven Millhauser (s 1943) on tunnustatud Ameerika autor, kellelt on ilmunud üheksa novellikogu ja neli romaani. Talle on omistatud mitmeid auhindu, sealhulgas Pulitzeri preemia romaani “Martin Dressler” eest. Tema teoseid on tõlgitud 15 keelde.

Tõlkinud Malle Klaassen.

Pehmekaaneline raamat, 222 lehekülge.
Lisa ostukorvi17 €