Karola Karlson soovitab:
Ilmselt on Tove Jansson kõigile tuttav kui Muumide tegelaskuju looja. Ühtlasi oli ta ka andekas maalikunstnik ning kirjutas autobiograafiliste sugemetega ilukirjandust. “Kujuri tütar” on lühijuttude kogumik, mis põhineb Janssoni lapsepõlvel hedonistlikus kunstnike perekonnas ning Soome saartel suvesumeduses veedetud aastatel. Avastades väikese Tove seltsis müstilisi kaljusaari ning linnalabürinte, siseneb lugeja õnnelike mälestuste maailma, mille maagia ulatub nii realistliku kui fantastilisse sfääri. Kuigi Janssoni memuaarid moodustavad kaleidoskoopilise mälestupildi kõigil neljal aastaajal aset leidnud sündmustest, jääb “Kujuri tütar” kõlama eelkõige kui suvenostalgiline teos, mis pimedatest sügisõhtutest igavesse leitsakulisse idülli viib.

Tove Jansson "Kujuri tütar"

Lisa ostukorvi18 €

Tove Jansson, kujuri tütar, näitab nende lugudega lapse arusaama elust ja olemisest. Ta viib meid oma lapsepõlvemaailma, milles maagia ja müstika möllasid keset kõige tavalisemat argielu. Lugude kesksed tegelased on Tove skulptorist isa Viktor Jansson ja kunstnikust ema Signe Hammarsten, samuti vabaduse sümbolina koduabiline Anna. Tove kirjeldab oma boheemlastest vanemate kunstnikekodu Helsingis, kus peod ja olengud võisid kesta päevi, ja vaikseid aegu suvises saarestikus. Lugusid saadab pidev kõikumine sooja turvatunde ja hirmu vahel.

„Kujuri tütar“ on üks klassikalisi lapsepõlve-jutukogusid, mida armastatakse ja loetakse aina uuesti selle 1968. aasta esmailmumisest saadik.

Tõlkinud Vladimir Beekman

Pehmekaaneline raamat, 158 lehekülge