14. veebruar Sürr sõbrapäev: André Bretoni "Sürrealismi manifestide" esitlus

14. veebruaril algusega kell 17 esitleb TLÜ kirjastus Puändis André Bretoni “Sürrealismi manifeste”. Vestlevad tõlkija Kristjan Haljak ja toimetaja Kaia Sisask. Kõik on oodatud!

André Breton (1896–1966) oli prantsuse luuletaja ja mõtleja, sürrealistliku liikumise võtmefiguur. Tema panus kahe maailmasõja vahelise avangardistliku plahvatuse käigushoidmisse ning selle järellainetuste suunamisse ja süstemaatilisse analüüsi on märkimisväärne. Olgugi et eluajal pidas autor ennast ennekõike luuletajaks, on ta ajalukku läinud pigem sürrealistliku liikumise esiteoreetiku ja organisaatorina. Siinne tekstivalimik annab sissevaate sürrealismi kui kirjandusliku, kunstilise ja (elu)filosoofilise liikumise ajalukku, kinkides lugejaile nõnda vähemasti ühe mustri, mille abil mõista möödunud aastasaja esimese poole mõtte- ja ajaloolisi hoovusi. Ent miks mitte ka käesoleva momendi sürrealistlikku iseloomu, juurestikku.

Raamat koosneb Bretoni kirjutatud sürrealismi manifestide tõlkeist ning nende tähtsust eesti kontekstis põhjendavast Kristjan Haljaku järelsõnast.
Eelmine
11. veebruar Kust tuleb tekst? Külas Vahur Aabrams, Kadi-Riin Haasma ja Piret Pääsuke
Järgmine
18. veebruar 18:00 - Loomingu Raamatukogu 2019!

Vastused puuduvad

Email again: