NB! EDASI LÜKATUD! 18.märts-6.mai Kirjutamis- ja lugemiskursus “Sõnade salaelu”

Kirjutamis- ja lugemiskursus “Sõnade salaelu”
Juhendaja Berit Kaschan
Kaheksal kolmapäeval märtsis, aprillis ja mais kell 18.00-19.30
Raamatupoes Puänt

Mida me teeme?

Sõnaga saab kõike teha. Sellel kursusel õpime ära tundma head sõna ja seda enda heaks tööle panema. Arutleme kirjandustekstide üle vahetult ja ausalt ja loome ise uusi -- katsetame erinevaid mängulisi lähenemisi, et püüda sõnaga kinni mälestusi ja unistusi, töötada läbi emotsioone, mõtestada minevikku ja kujundada tulevikku.
Kirjutades ja arutledes kasvab ka usaldus oma (sise)hääle vastu, mis on teadupoolest meie elulise ja loomingulise eneseväljenduse alus.

Tekstide õigekirja, stiili ja vormilist ülesehitust me ei analüüsi. Pigem proovime sisemisest toimetajast vaikselt mööda hiilida, et jõuda sõnade ja mõteteni, milleni ehk varem pole jõudnudki. See loomulikult ei tähenda, et kursuse jooksul sündinud teksti(de)st ei võiks välja kasvada mõni vägev romaan või laulusõnad järgmisele superhitile. Aga see pole eesmärk iseeneses.

Kellele kursus sobib?

Kursus sobib erineva tasemega kirjutajatele – eelnev loomingulise kirjutamise kogemus ei ole oluline. Kursus aitab leevendada ka kirjutamiskrampi ja leida oma jutustajahäält. Osalemiseks peaksid olema vähemalt 18-aastane.

Miks grupis (jah, ka seda küsitakse)?

Sest koos on lihtsam ja põnevam. Isegi kui jagad oma kirjutisi ja mõtteid kursuse jooksul vaid natuke, on teiste grupiliikmete vaikne toetus kogu aeg olemas. Grupis kohtuvad erinevad inimesed ja elukogemused, sünnivad meeldejäävad mõttevahetused. Iga kirjutusgrupp on ainulaadne, kuid alati turvaline kooslus, kellel on oma temperament ja kujunemislugu. Ühes grupis on maksimaalselt 12 inimest.

Kes seda teeb?

Kursuse juhendaja on Berit Kaschan. Berit on luuletaja ja kirjandusteadlane, kes usub nii muinasjutte kui ka neurobioloogia õpikuid ja on veendunud, et kirjutamine ja lugemine on ühtviisi tõhusad vahendid nii kvaliteetseks ajaviiteks ja loovuse arendamiseks kui ka oma sisemise tasakaalu eest hoolitsemiseks. 2017. aastal alustas ta biblioteraapia õpinguid International Federation for Biblio/Poetry Therapy juures. Ja on asjade käiguga rahul.

Kus, millal ja kui palju?

Kursuse raames toimub 8 kohtumist (1,5 h kord), mis leiavad aset ajavahemikus 18. märts - 06. mai. raamatupoes Puänt (kolmapäeviti: 18.03, 25.03, 01.04, 08.04, 15.04, 22.04, 29.04, 06.05).
Kursuse maksumus on 150 eurot (võimalik tasuda kahes osas).

Küsi julgesti lisa: beritkaschan@gmail.com
Ja kui oled juba kindel, siis registreeru: info@puant.ee
Eelmine
NB! EDASI LÜKATUD! 13. märts 18:00 Loomingu Raamatukogu Kuldsari esitleb: Ingmar Bergman "Fanny ja Alexander"

Vastused puuduvad

Email again: