25. APRILL RAAMATUESITLUS: OLLE LAULI "KURISTIK"

25. 04. 2018 kell 17:00
Ootame teid 25. aprillil kell 17:00 Olle Lauli uue romaani “Kuristik” esitlusele. Autoriga vestleb Valner Valme, katkendeid raamatust loeb ette Maria Lee Liivak.

Esitluse päeval on võimalik raamatut osta soodushinnaga.

Eesti Kultuurkapitali 2012. aasta proosapreemia laureaadi Olle Lauli kolmas romaan “Kuristik” on paljuhäälne jutustus, kus autor vaatleb viie põlvkonna elusaatusi. Romaani tegevustik saab alguse 1923. aastal ja jõub välja kaugemale kui tänane päev.

„Lauli on nii temaatiliselt kui stilistiliselt selgelt isikupärane autor, suveräänne hääl. Keegi teine ei kirjuta praeguses Eestis sellise kannatlikkusega inimhinge kannatustest,” on öelnud romaani kohta kirjanik Jan Kaus, kes toob välja, et esmakordselt on Olle Lauli lisanud romaani tegevustikule ajaloolise mõõtme.

Saatus, Jumal; päritolu ja rahvus – need on küsimused, mis korduvad läbi romaani. Küsimus mõistetamatust, hoomamatust väest, mille ees inimene on abitu ja väeti. Miski, mis võib oma tahtsi paisata ukrainlase ja venelase Pirita-Kosele või Narva, mis võib Eestis sündinud Nõukogude sõjaväelase lapsest teha USA illegaali või sundida läbi ja lõhki eesti rahvusest naise kodumaalt lahkuma. Kui riigipiirid muutuvad ja ajalugu tähendab ühele üht, teisele teist, muutub üha tungivamaks vajadus leida midagi, millele lõpuni kindel olla. Ja selgemaks saab ka arusaamine, kui keeruline see on.

Jan Kausi sõnul jätkab Olle Lauli uues romaanis sarnaselt eelmiste romaanidega “Niguliste õpilane” (2007) ja Eesti Kultuurkapitali aasta proosapreemia võitnud “Kodutus” (2011) eksistentsiaalsest kannatusest võrsuva lunastuse võimaluse otsimisega. Ent depressiivsusel vaid depressiivsuse pärast pole mõtet, on öelnud Olle Lauli ise 2012. aastal antud intervjuus, kus ta sõnastas oma sihi nii: “Suur eksistentsiaalne helgus peaks sealt läbi kumama. Kui selle ära tajud, siis jubedad elu pinnavirvendused ongi vaid pinnavirvendused.”

Raamatu andis välja kirjastus Gallus, toimetas Kadi Kivilo, korrektuuri luges Tiina Hallik, kujundas Lilli-Krõõt Repnau.
Eelmine
5. aprill TMW 2018: City Stage
Järgmine
7. JUUNI LOOVKIRJUTAMISE TÖÖTUBA MATHURAGA

Vastused puuduvad

Email again: